2019.04.07.XI Jarmark Wielkanocny

PILCHOWICKI JARMARK WIELKANOCNY okiem Tadeusza Puchałki

 

Już od wczesnych godzin rannych sala sportowa Zespołu Szkół w Pilchowicach otwarła swoje podwoje dla zwiedzających. Tradycyjnie patronatem honorowym cieszącą się od lat dużym zainteresowaniem przedświąteczną imprezę objął Wójt Gminy Pilchowice Maciej Gogulla.

Ja, na sztandach jak dycko moc świontecznych graczkow moglimy podziwiać, i co nejważniejsze nie pochodziyły spod maszynowy sztance,a zrychtowane złostały rynkami naszych gospodyń. Jakoś łostatniymi laty przichodzom do mody i uznałości te rękodzielnicze dzieła sztuki co nos fest raduje pra. Latoś tak jakoś choćby wiyncy boło tych sztandof z kroszonkami, maszketami i wielkanocnymi hazokami, snadnoć idzie ku dobrymu.
Tradycyjnie gościnną pilchowicką oazę kultury i tradycji odwiedziło wielu mistrzów rzemiosła z odległych miejscowości, tym samym jarmark jak zwykle obfitował w wiele atrakcji, także masarniczych i kulinarnych. Do godziny 14 przyjmowano prace rękodzielników, których tematem tym razem była; „WIOSENNA WIELKANOC”. Jako już dzwony na Anioł Pański” umilkły, ogłoszone zostały wyniki konkursu na „NAJPIĘKNIEJSZE ŻYCZENIA WIELKANOCNE”, którego to konkursu pomysłodawcą jest Gminna Biblioteka Publiczna w Pilchowicach. Komisja po długiej dyskusji wyłoniła zwycięzców zaś wyniki podała dyrektor pani Beata Gillner;

W kategorii dzieci do lat 6 miejsce I Kinga Wolańska
miejsce II Weronika Gillner
Dzieci od lat 7 – 12
miejsce I Karolina Wolańska
miejsce II Kamil Wolański
miejsce III Laura Nowak
kategoria młodzież;
miejsce I Roksana Grajcke
miejsce II Jakub Dzida
kategoria dorośli;