2016.03.20.VIII Pilchowicki Jarmark Wielkanocny

VIII Pilchowicki  

 

Jarmark Wielkanocny 

 

W niedzielę 20 marca 2016 r. odbył się w hali sportowej Zespołu Szkół w Pilchowicach kolejny Jarmark Wielkanocny pod patronatem Wójta Gminy Macieja Gogulli. Jarmark zorganizowało Stowarzyszenie Pilchowiczanie Pilchowiczanom we współpracy z GOK Pilchowice , Sołtysem i Radą Sołecką Pilchowic i przy wielkiej pomocy dyrektora Zespołu Szkół Łukasza Kwiotka oraz nauczycieli i uczniów tej szkoły.

Jak zwykle było bardzo ciekawie i bajecznie kolorowo. Wystąpiły dzieci ze Studia Tańca EFFORTE przy GOK Pilchowice pod kierownictwem Darii Leszczyńskiej, dzieci i młodzież z Teatru Młodych CASTELLO przygotowane przez Barbarę Pakura-Brzoskę, uczniowie Zespołu Szkół w Pilchowicach prowadzeni przez polonistkę Mariolę Serafin oraz pilchowickie przedszkolaki we wspaniałych strojach ludowych pod opieką Karoliny Ochman.

W czasie Jarmarku rozstrzygnięto konkurs GOK „Kroszonka 2016”. Jury konkursu nie miało łatwego zadania, ale ostatecznie wyniki ogłoszono i dyrektor GOK Waldemar Pietrzak wręczył laureatrom nagrody.

W czasie trwania Jarmarku można było podziwiać obrazy igłą malowane Ewy Pachowicz z Wilczy oraz prace przedszkolaków z Pilchowic. Dzieci mogły wziąć udział w zajęciach w kąciku dla dzieci prowadzonym przez pedagogów z Klubów Malucha w Wilczy i w Żernicy oraz w warsztatach kroszenia jaj prowadzonych przez Bernadetę Suliga. Wszyscy mogli spróbować szczęścia w loterii fantowej /bardzo dziękujemy sponsorom, dzięki którym loteria mogła się odbyć/ oraz odpocząć w kąciku kawowym przy kawie i cieście domowej roboty.

A do tegu świąteczne artykuły spożywcze, książki, kwiaty i w ogromnej ilości wyroby rękodzielnicze.

Przez cały czas trwania Jarmarku przeprowadzana była zbiórka publiczna, z której dochód jest przeznaczony na zakup dwu ławek zespolonych ze stołem na plac zabaw w parku przy ul. Damrota.

Przy tylu atrakcjach niedziela minęła błyskawicznie, do zobaczenia w grudniu – na kolejnym Pilchowickim Jarmarku Świątecznym!