2019.01.07.Spotkanie z Katarzyną Siwczyk

Spotkanie z Katarzyną Siwczyk”

Dnia 7 stycznia 2019r. spotkaliśmy się z Katarzyną Siwczyk - autorką książki „Kobiety ze Śląska”.

Pani Kasia zaraz na wstępie opowiedziała nam o sobie - od urodzenia mieszka i pracuje na Śląsku, jest absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i politologii na Uniwersytecie Śląskim, dawniej przez kilka lat była związana z Dziennikiem Zachodnim
i Agencją Reklamowo-Wydawniczą Vectra. Prywatnie szczęśliwa żona i mama, miłośniczka zdrowego jedzenia i aktywnego spędzania czasu.

Jej książka „Kobiety ze Śląska” obala stereotyp śląskiej kobiety – gospodyni i kury domowej, wręcz przeciwnie, utwierdza w przekonaniu, że Ślązaczki to kobiety sukcesu, które w każdej dziedzinie doskonale sobie radzą. Od biznesu po muzykę i świat mody.

... Miło jest spełniać się w domowych obowiązkach, ale w tym wszystkim nie powinnyśmy zapominać o realizowaniu swoich pasji i zawodowej satysfakcji...” – przekonuje autorka
i dodaje, że sama jest Ślązaczką od urodzenia i zawsze była dumna, że pochodzi z regionu
w którym na pierwszym miejscu stawia się rodzinę, pracowitość i uczciwość.

Autorka prezentuje dziesięć niezwykłych rozmów, dzięki którym możemy poznać bliżej śląskie kobiety sukces. Trzy piosenkarki: Anna Wyszkoni, Katarzyna Groniec i Kasia Moś, Miss Polonia Karina Wojciechowska, aktorka Jolanta Fraszyńska, bizneswoman Marta Frank, pisarka Anna Dziewit-Meller, prezenterki i dziennikarki Agnieszka Hyży i Anna Popek oraz finalistka Master Chefa Kinga Paruzel.