2019.10.06.Recital wokalny Anny Wolak

Recital wokalny Anny Wolak

prowadzenie i akompaniament 

Agnieszka Robok

Organizatorem koncertu muzyki poważnej w pilchowickiej Sali przy Damrota 5 w dniu 6. października było Stowarzyszenie Pilchowiczanie Pilchowiczanom. Tradycyjnie prowadziła koncert, a także akompaniowała młodej, niezwykle utalentowanej wokalistce Annie Wolak, pani Agnieszka Robok – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach klasy fortepianu prof. Józefa Stompla. Ukończyła studia podyplowe z kameralistyki u prof. Teresy Baczewskiej, obecnie pedagog w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st.
w Rybniku.

W to piękne niedzielne popołudnie członkowie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście mieli wspaniałą okazję wysłuchać wielu arii najznamienitszych światowych kompozytorów muzyki klasycznej: Wolfganga Amadeusza Mozarta, Christophera Willibalda Glucka czy Antonína Dvořáka. Ponadto usłyszeli pieśni kompozytorów polskich, ściśle związanych ze Śląskiem: Ludomira Różyckiego i Mieczysława Karłowicza, a także Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina i jeszcze wielu, wielu innych zagranicznych kompozytorów. Program - naprawdę przebogaty.

Należy jeszcze dodać kilka słów o solistce. Anna Wolak – urodziła się w Gliwicach. Jest absolwentką Szkoły Muzycznej I i II st. na kierunku wokalnym w klasie prof. Magdaleny Spytek-Stankiewicz Studiowała również na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie na Wydziale Artystycznym, kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Ukończyła tam dwie specjalizacje: rytmikę oraz pedagogikę instrumentalną z kameralistyką. Wielokrotnie uczestniczyła w konkursach, festiwalach, koncertach, warsztatach, inauguracjach oraz w nagraniu płyty.

Po koncercie pani  Anna Surdel, prezes Stowarzyszenia Pilchowiczanie Pilchowiczanom podziękowała solistce Annie Wolak i prowadzącej koncert oraz akompaniatorce pani Agnieszce Robok za wspaniały wieczór. Czas na kuluarowe rozmowy nadszedł dopiero po koncercie.

Opracowała: Danuta Szymkowiak