17.07 – 18.09.2020; 26.09.2020.Piątkowe spotkania w pilchowickim parku oraz koncert orkiestry Blaskapelle Świbie

Piątkowe spotkania w pilchowickim parku oraz koncert orkiestry Blaskapelle Świbie

 

Podczas tegorocznego lata spotykaliśmy się dziesięciokrotnie w altanie w pilchowickim parku. W kawiarence „Pod olchą”, bo tak nazwaliśmy to miejsce, zawsze była kawa, herbata, woda mineralna, ciasteczka serwowane przez jubilatów, miłe pogaduszki, a dla niektórych spacer z kijkami. Pogoda prawie zawsze dopisywała i osoby, które przez długi okres nie wychodziły z domu, były wdzięczne za taką możliwość spotkania się.

Był też grill 31 lipca, każdy przyniósł kiełbaskę dla siebie i sąsiada oraz chlebek, a już od samego początku, gdy tylko rozpalono ogień pachniało w całym parku. Z kolei na następne spotkanie Bernadetka Suliga przyniosła skrzynkę przeróżnych odmian pomidorów wyhodowanych w swojej szklarni, o których opowiedziała, a potem nas poczęstowała.

Mieliśmy też okazję obejrzeć próbę koncertu w wykonaniu znanej artystki prowadzącej studio musicalowe THE CHANCE Anny Jakiesz-Błasiak i Mikołaja Miko Króla przed występem dla dzieci w Krakowie oraz trening pchnięcia kulą Henia Szymkowiaka.

Niezawodna grupa członków Stowarzyszenia zainspirowanych przez naszą prezes, 3 września pomalowała wszystkie urządzenia na placu zabaw dla dzieci, że aż miło popatrzeć.

W parku w sobotę 26 września odbył się koncert zatytułowany „Jesienny spacer po parku przy dźwiękach muzyki” w wykonaniu orkiestry Blaskapelle Świbie. Każdy, kto przyszedł do parku, został poczęstowany dożynkowym kołaczem, który był zakupiony przez Radę Sołecką.

Następne spotkania odbędą się już w sali przy ul. Damrota 5.

Opracowała: Danuta Szymkowiak