O Stowarzyszeniu

2015.11.08.Koncert Młodych Talentów

 

    KONCERT MŁODYCH  

TALENTÓW 8 listopada 2015r. Stowarzyszenie Pilchowiczanie Pilchowiczanom zorganizowało w Pilchowicach Koncert Młodych Talentów. Impulsem do zorganizowania tego wydarzenia była chęć stworzenia dzieciom i młodzieży możliwości zaprezentowania ich umiejętności. Koncert był okazją, by dziadkowie i ciocie mogli posłuchać naszych najmłodszych artystów. Ilość zgłoszeń przerosła oczekiwania organiatorów! Cieszymy się bardzo, że tylu młodych ludzi uczy się gry na instrumentach i zgłębia tajniki sztuki dobrego śpiewania. Nauka muzyki jest rzeczą niełatwą - wymaga bowiem od młodego człowieka systematyczności, wkładu sporego wysiłku a nieraz i rezygnacji z innych przyjemności. Jednak przyjemność jaka płynie z muzykowania, satysfakcja jaką dają zdobyte umiejętności oraz nieprzeceniony wpływ na wszechstronny rozwój dziecka z pewnością rekompensują poniesione wyrzeczenia. Słuchacze Koncertu Młodych Talentów mogli z satysfakcją stwierdzić, że mamy liczne grono uzdolnionej i wspaniale rozwijającej swoje talenty młodzieży. W koncercie udział wzięło 18 wykonawców z Pilchowic i okolic. Cieszymy się, że młodzi muzycy, którzy mają w Pilchowicach babcie czy innych krewnych czują się u nas jak w domu i chcą się z nami dzielić swoimi zdolnościami. Dziękujemy im za występ i zapraszamy na kolejne koncerty!

Wykonawcy koncertu mieli od lat sześciu do kilkunastu. Część z nich pobiera naukę w szkołach muzycznych (gliwickiej i rybnickiej), część uczy się gry i śpiewu w innych instytucjach kulturalno -oświatowych, jeszcze inni pobierają tak zwane lekcje prywatne. Lecz wszystko to nie miało większego znaczenia tego niedzielnego wieczoru - najważniejsza była MUZYKA i entuzjazm młodych adeptów sztuki! Usłyszeliśmy nie tylko pianistów ale również skrzypaczkę, wiolonczelistów, gitarzystę, saksofonistę i mocną grupę wokalistów. Zabrzmiała zarówno muzyka klasyczna jak i rozrywkowa. Trzeba dodać, że wielu z wykonawców zostało już docenionych na różnych szkolnych, gminnych a nawet ogólnopolskich konkursach.

Na koncercie wystąpili: Paulina Michalik, Patryk Musiolik, Julia Folwarczny, Barbara Golda, Emilia i Oliwia Wladarz, Alicja i Jakub Dzida, Patrycja Miklos, Zofia Młotkowska, Angelika Nizar, Andżelika Urbanik, Emilia Szynkowska, Zofia Góra, Aleksandra Poloczek, Paula Wojtke, Tomasz Biadacz i Marek Jeutner.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom- sprawiliście nam swoimi występami wielką przyjemność! Gratulujemy również rodzicom - bez ich poświęcenia edukacja dzieci nie byłaby możliwa! Wszystkim życzymy satysfakcji z dalszego muzykowania i zapraszamy na kolejne koncerty w Pilchowicach!Agnieszka Robok