O Stowarzyszeniu

2015.11.22.Jesienny Koncert Muzyki Klasycznej

Jesienny Koncert Muzyki Klasycznej22 listopada 2015 r. Stowarzyszenie Pilchowiczanie Pilchowiczanom wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury zorganizowało Jesienny Koncert Muzyki Klasycznej. Tym razem w Pilchowicach zagrała Joanna Kania - ceniona klarnecistka. Joanna Kania jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach, laureatką konkursów solowych i kameralnych. Współpracowała m.in. z Marcinem Wyrostkiem, Kaludi Kałudowem, Grażyna Brodzińską i Waldemarem Malickim. Wzięła udział w nagraniach kilku płyt. Obecnie jest pedagogiem PSM w Rybniku oraz klarnecistką związaną z Żeńską Orkiestrą Salonową, Teatrem Śląskim w Katowicach, Zespołem Pieśni i Tańca "Śląsk" i Canzonetta Trio. 

Klarnecistka zabrała słuchaczy w muzyczną podróż przez różne kraje. Wykonała utwory hiszpańskie, kubańskie, austriackie, amerykańskie a także orientalny utwór rosyjskiego kompozytora. Artystce towarzyszyła pianistka Agnieszka Robok, która wykonała również solo dwa utwory Fryderyka Chopina.

Klarnet zabrzmiał po raz pierwszy w pilchowickiej sali OSP. Joanna Kania udowodniła, że jest to instrument o ogromnych możliwościach, pięknej barwie, wspaniale sprawdzający się w różnych rodzajach muzyki.